A A A

CyprWycieczki objazdowe + wypoczynek

Cypr - Dwie twarze Afrodyty:

objazd i wypoczynek – Samol

wyżywienie:

Śniadania+obiadokolacja

 

termin:

Od stycznia 2019


Program

 

Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Góry Troodos z Olympusem • Monastyr Kykkos - miejsce cudów • Kyrenia i błękitna zatoka • Białe Opactwo w Bellapais • antyczna Salamina • zaginiona Famagusta

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Wylot na Cypr Północny. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca w Kyrenii oraz potężny średniowieczny zamek. Odwiedzimy również gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu czas wolny na odpoczynek i kąpiele wodne i słoneczne. Nocleg w hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do starożytnej Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespear umieścił akcję Othella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60 - XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Zatrzymamy się także przy kościele św. Barnaby z muzeum ikon. Czas wolny na lunch. Późnym popołudniem przejazd przez „zieloną linię” na południową „grecką” część Cypru; zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Larnaki. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Larnaki, które rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza – przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Odwiedzimy również Muzeum Fundacji Pieridesa ze zbiorami datowanymi na okres od 4000 r. p.n.e. do XV w.n.e. Dalej nasza podróż przebiegać będzie na zachód od Larnaki w stronę Słonego Jeziora, które w okresie letnim jest zwykle suche a na jego dnie skrzy się warstwa soli. Jest ono ważnym siedliskiem ptactwa wodnego. Dalej podążymy w kierunku XI-wiecznego bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Następnie udamy się do Limassol, po drodze zatrzymując się w Choirokiti - miejscu odkrycia dobrze zachowanej osady z czasów neolitu, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do urokliwego miasta Paphos, zlokalizowanego na zachodnim, klifowym wybrzeżu Cypru. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Paphos, nocleg. (Trasa ok. 150-160 km).

Dzień 5
Po śniadaniu całodzienna wycieczka po okolicach Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w kościele Ayia Kyriaki, zbudowanym ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła, przy której biczowano apostoła. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz amfiteatr. Po południu polecamy relaksującą wyprawę morską (trwającą ok. 4 godzin), podczas której można podziwiać wyspę z innej perspektywy (dodatkowo płatna cena ok. 50 EUR, realizacja uzależniona od ilości chętnych oraz warunków pogodowych). Nocleg w hotelu w okolicy Paphos (Trasa ok. 80-90

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na wschód od Paphos. Pierwszym przystankiem będzie Kurion, w starożytności ważne miasto-królestwo, a dziś jedno z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych Cypru. Zobaczymy tu m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustoliosa, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Podróż będziemy kontynuować do średniowiecznego Zamku Kolossi, wybudowanego w XIII w. i dalej górzystymi terenami w kierunku Omodos - stolicy tzw. Wiosek Winnych w rejonie Koumandaria. Jest to jedna z najbardziej urokliwych wiosek górskich na Cyprze. Będziemy mieli możliwość skosztować lokalnego wina, chleba, słodyczy, odwiedzić Monaster Krzyża Świętego oraz delektować się urokami okolicy, spacerując wąskimi uliczkami wioski. Czas wolny na zakup lokalnych, ręcznie wykonanych pamiątek, np. znane koronki z Omodos i ręcznie malowane ikony. W drodze powrotnej, krótki przystanek przy Skale Greka (Petra Tou Ramiou) - miejscu, w którym mityczna Afrodyta wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć tzw. skały Afrodyty. Powrót do hotelu w okolicy Paphos na nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru - Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie wioski oraz malowniczo położone bizantyjskie klasztory. Zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Popołudniu dotrzemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. Odwiedzimy Muzeum Leventis, prezentujące historię miasta aż od epoki neolitu. Czas wolny na zakupy. Następnie przekroczymy tzw. „zieloną linię” czyli graniczny punkt kontrolny i przejedziemy na oddzieloną od południowej – północną cześć Cypru (wymagany paszport lub dowód osobisty na przejściu granicznym; zmiana autokaru na turecki). W północnej części miasta zobaczymy dawny turecki karawanseraj - Buyuk Han, a także dawną katedrę św. Zofii - obecny Meczet Salima. Następnie przejazd do nadmorskiego miasta Kyrenia z uroczą zatoką i jednym z najpiękniejszych portów w całym basenie Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kyrenii. Nocleg. (Trasa ok. 180-200 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery:

Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu w okolicach Kyreni lub Famagusty, a 15. dnia wylot do Polski,

Dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko Ercan i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Uwaga: konieczne są adaptery do kontaktów (na Cyprze dostępne są gniazdka tzw. "angielskie").

Zakwaterowanie na objeździe

Hotele*** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy kurortów: Kyrenia - 3, Larnaka - 1, Paphos - 3).

Pokoje: 2 - osobowe ( możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Do dyspozycji gości: hotelu restauracja i bar

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet

Kategoria lokalna:  ***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Ercanu (Cypr Północny), opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, obiadokolacji a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków - razem ok. 90 EUR - płatne na miejscu; imprez fakultatywnych; dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych.

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow Tours sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A.

Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Przejścia używane przy przekraczaniu Zielonej Linii podczas imprez turystycznych na Cyprze to: w Nikozji Agios Dometios (po turecku Metehan) oraz w okolicy Famagusty – Strovilia (po turecku Akyar). Grupy realizujące program CYJ „Cypr - Dwie twarze Afrodyty” zmieniają na granicy autokar. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju.

 

Dla chętnych wypoczynek 8 dni w załączonym hotelu

Cypr Północny - wypoczynek

· rodzaj wycieczki:

wypoczynek - Samolot

· nazwa hotelu:

Salamis Bay Conti

· wyżywienie:

All inclusive

 

 Salamis Bay ContiPołożenie:
Nowoczesny, mieszczący się na zadbanym terenie kompleks hotelowy, położony jest w północnej części Famagusty, ok. 9 km od jej centrum, w którym dostępnych jest wiele restauracji, sklepów i barów (4 razy dziennie kursuje bus hotelowy, odpłatnie). Międzynarodowe lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 45 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany tuż przy prywatnej, dość wąskiej, piaszczystej plaży. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., punkt wymiany walut, kasyno, mini market, sklep z biżuterią, windy, usługi concierge. Goście mogą korzystać z restauracji głównej oraz 3 barów: lobby baru, baru przy basenie i na plaży. Hotel posiada duży basen zewnętrzny, basen wewnętrzny oraz brodzik dla najmłodszych gości otoczony rozległym tarasem słonecznym. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenach - bezpłatne. Na terenie hotelu dostępny jest aquapark (kilka dużych zjeżdżalni).

Pokoje:
Hotel oferuje ponad 500 standardowych, komfortowych pokoi (w budynkach głównych lub bungalowach). Standardowe pokoje 2-osobowe (możliwość 1 dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka), wyposażone w łazienkę (wanna/prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzację, telefon, TV-sat, mini-bar (za opłatą), sejf oraz balkon. Większość pokoi posiada boczny widok na morze.

Wyżywienie:
All Inclusive obejmujące: śniadania (07:00-10:00), obiady (12:30-14:30) oraz kolacje (19:00-21:30) serwowane w restauracji głównej w formie bufetu (kuchnia cypryjska i międzynarodowa). Dodatkowo: późne śniadanie (09:30-10:30), przekąski (12:00-16:00), podwieczorek (17:00-18:00) oraz późne kolacje (23:30-00:00) serwowane w wyznaczonych barach lub restauracji. Dostępne są także lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (w lobby barze i barze na plaży 10:00-00:00). All Inclusive nie obejmuje: mini baru, szampana, świeżo wyciskanych soków, lodów, napojów butelkowanych, posiłków a’la carte oraz room service’u.

Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program animacyjny, zarówno w ciągu dnia (tenis stołowy, fitness, gry i zabawy), jak i wieczorem (lokalne show, muzyka na żywo). Dodatkowo: tenis (oświetlenie kortu i sprzęt - płatne dodatkowo), rzutki, aerobik, szachy, sauna, łaźnia, siłownia, a za opłatą: bilard, masaże, szkoła nurkowania. Dla dzieci: brodzik, plac zabaw, animacje w ramach mini klubu, a za opłatą - opiekunka do dzieci.

Internet:
Na terenie lobby bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi oraz kącik internetowy - płatny.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.salamisbayconti.co
Naszym zdaniem:

Bardzo dobrej klasy hotel, świadczący usługi na najwyższym poziomie, z bogatą ofertą All Inclusive. Ze względu na atrakcyjny program animacyjny oraz rozbudowaną ofertę sportową, w tym aquapark, a także zajęcia prowadzone w ramach Figloklubu będzie znakomitym wyborem dla rodzin z dziećmi!

 

Agencja Turystyki i Podróży TRAVEL 72-200 Nowogard ul. Boh. Warszawy 78a/2 tel. 605856556, biuro@travel-nowogard.pl

 

 

 
web counter
web counter