A A A

Grecja - Klasyczna Hellada

Program


Pobyt na Peloponezie - Ateny i Antyczne Delfy - Meteory - klasztory na skałach - Korynt, Mykeny i Epidauros - Olimpia i Saloniki - Djavola Varos - Serbska Kapadocja

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię, Macedonię. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Przejazd przez Serbię. Zakwaterowanie w okolicach Salonik w późnych godzinach popołudniowych. Czas na odpoczynek.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy św. Atanazy, założyciel największego i najstarszego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na grzbiecie orła na szczyt skały, po to aby zapoczątkować wznoszenie klasztorów. Uwaga: konieczny skromny strój, panie spódnice minimum do kolan i okryte ramiona, panowie długie spodnie. Po zwiedzaniu wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, możliwość zakupu pamiątek.
Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Atenach, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Aten. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem kor. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które były w starożytności najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu oraz Aeropag jak i zobaczyć Odeon Herodosa Attyka i Teatr Dionizosa. Zwiedzanie wzgórza zakończymy w Muzeum Akropolu gdzie m.in. znajduje się część fryzu dzieła Fidiasza. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i od wieków zachwyca Świątynią Hefajstosa czy portykiem kolumnowym Attalosa. Podczas objazdu miasta zobaczymy zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, Świątynie Zeusa Olimpijskiego oraz słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach, trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie spacer po Place - rozrywkowej dzielnicy Aten. Powrót do hotelu na nocleg. Wieczorem wieczór grecki na Place /fakultatywnie/.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Peloponez, w programie: postój na Kanale Korynckim, 6-cio kilometrowym przesmyku oddanym do użytku w 1893 roku, który łączy dzisiaj dwa morza Jońskie i Egejskie skracając tym samym czas opływania Peloponezu. Odwiedzimy Starożytny Korynt: dorycką Świątynię Apollina, Agorę z bemą z której przemawiał Św. Paweł oraz pozostałości po sklepach i domostwach. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zwiedzimy twierdzę Mykeńską i mury cyklopie ze słynną bramą lwic, pałac Agamemnona, lokalne muzeum oraz Grób Agamemnona zwany Skarbcem Atreusza. Po zwiedzaniu krótka wizyta w pracowni ceramiki w Mykenach, czas na zakup pamiatek. Po południu przejazd do Epidauros m.in.: teatr zbudowany w IV w p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynie Asklepiosa - boga sztuki medycznej. Zakwaterowanie w nadmorskim kurorcie Tolo lub Aghii  Apostolii.

Dzień 6-9
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Podczas wypoczynku możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, z hotelu Flisvos rejs Hydra-Spetses (cena ok. 35 EUR/os), z hotelu Dolphin rejs po Zatoce Sarońskiej (cena ok. 70 EUR/os) i wycieczka na Półwysep Saunion (cena ok. 35 EUR/os)  Ceny rejsów uzależnione są od liczby chętnych.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer po starówce m.in. Plac Konstytucji, mury obronne cytadeli Palamedesa, Akronafplionu oraz twierdzy obronnej na wyspie Burtsi. Przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji. Zwiedzimy gimnazjon i palestrę, gdzie przygotowywali się sportowcy do zawodów, pracownia Fidiasza, w której powstał jeden z 7 cudów świata - Zeus Olimpijski oraz Altis czyli święty gaj oliwny ze Świątynia Zeusa i Hery oraz Stadion Olimpijski. Następnie wizyta w Muz. Archeologicznym. Nocleg w Delfach lub w okolicach Patry (nad morzem).

Dzień 11
Rano zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujący boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy 3 najciekawsze części wyroczni: Święty Okręg ze Świątynią Apollina, w której na trójnogu zasiadały pytie- antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys widzów, stadion gdzie odbywały się ważne Igrzyska Pytyjskie, święte źródło Kastalijskie. Zwiedzanie zakończy wizyta w Muz. Archeologicznym. Przejazd na północ w kierunku granicy z Macedonią , po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy w 480 r. p.n.e. między Persami i Grekami. Zobaczymy pomnik Leonidasa - króla Sparty. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik.

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik m. in. Odos Egnatia- główna ulica miasta , przy której przeplątają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Hamam Bey(Rajska Łaźnia) kościół Panagia Chalkedon( Matka Boska od Kowali Miedzi) . Następnie odwiedzimy bazylikę św. Demetriusza, patrona Salonik. Podczas objazdu miasta zobaczymy tez Białą Wieże - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół Świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd do Serbii i zakwaterowanie w okolicach Niszu.

Dzień 13
Po śniadaniu odwiedzimy Djavolja Varos, czyli Miasteczko Diabła. Djavolja Varos to niezwykłe miejsce, które pretenduje do listy jednego z 7 cudów świata natury. Niesamowite formy skalne porównywane są do tureckiej Kapadocji. Przejazd do Belgradu i zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika Sveti Sava, wieża zegarowa oraz pałac księżnej Ljubicy. Po zwiedzaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną- rejs Dunaj - Sawa.
Po południu wyjazd w kierunku Polski.
Uwaga! Zdarza się, że ze względów pogodowych dojazd do Djavola Varos w niektórych terminach może okazać się niemożliwy. W takim przypadku zaproponujemy zwiedzanie Budapesztu.

Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 13.00).

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4500 km.

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego(dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).Zakwaterowanie na objeździeCzęść objazdowa

 

Hotele: (6 noclegów: na terenie Grecji ****(1 nocleg),***(4 noclegi) oraz w Serbii **(1 nocleg)).

 

Pokoje: wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją (poza 1 noclegiem w Serbii), często z telefonami i balkonami. Hotele w Serbii najczęściej nie posiadają windy.

 

Do dyspozycji gości: na miejscu bar, restauracja i recepcja.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą obiadokolacje.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele: (5 nocy)

 

- Hotel Flisvos *** : kompleks położony jest w Tolo, bezpośrednio przy plaży. W skład kompleksu wchodzą 2 hotele Flisvos i Flisvos Royal. Klienci obydwu hoteli mogą korzystać z całego kompleksu. Hotel znajduje się w samym centrum kurortu, wokół mnóstwo restauracji, barów, sklepów, tawern i innych atrakcji turystycznych. W pobliżu, przy plaży wypożyczalnie sprzętu pływającego.

 

Pokoje: wygodne pokoje 2 - osobowe (z możliwością dostawki) z widokiem na morze lub ogród. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją. Ponadto telewizor, telefon, balkon.

 

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja z imponującym widokiem na morze i góry, 2 bary, basen w hotelu Flisvos Royal, kantor wymiany walut. W pobliżu wypożyczalnia samochodów i motorów, a plaży możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje typu bufet (obiadokolacje dodatkowo płatne).

 

 

Hotel Dolphin ***+ (terminy z *): położony 100 m od żwirowej plaży.  Aghii Apostolii to sympatyczna wioska rybacka położona nad Zatoką Eubejską, która oddziela Grecję Centralną od wyspy Eubei. Hotel usytuowany jest 800 m od centrum wioski , w spokojnej okolicy , praktycznie pozbawionej ruchu kołowego. W centrum wioski każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, przy nadmorskiej promenadzie: kawiarnie, sklepy, restauracje, typowe greckie tawerny , słynące z wyśmienitych ryb i owoców morza.

 

Pokoje: 100 przytulnych , nowocześnie wyposażonych pokoi 2 - osobowych (możliwa dostawka), większość z widokiem na morze  i na miasteczko Aghii Apostolii. Wszystkie pokoje wyposażone w TV, klimatyzację, telewizję satelitarną, suszarkę do włosów i seif.

 

Do dyspozycji gości: recepcja, 2 baseny –dla dzieci i dorosłych otoczone ogrodem ,  2 bary-jeden przy basenie , drugi w budynku hotelowym, restauracja, zaplecze bankietowe, salę fitness, bezpłatny internet w lobby hotelowym.

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (za dopł.) w formie bufetu. Restauracja promuje dania kuchnii greckiej.

 

Kategoria lokalna - Grecja:  B, C , Serbia:**
Świadczenia

 

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań, (w Grecji za dopłatą 10 obiadokolacji), program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, Tour Guide System (bezprzewodowego systemu oprowadzania grup), dodatkowych posiłków, kosztów wieczoru greckiego oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - około 127 EUR (w tym Tour Gouide system), wycieczki fakultatywnej Dunaj-Sawa ok.12 EUR, wieczóru greckiego (fakultatywnie, ok. 30 EUR). Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.10 EUR (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).Inne

 

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

 

 

TERMINY:

 

TERMINY:

WYLOT:

WYŻYWIENIE:

CENA:

20.06 - 03.07.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 796 zł / za os.

27.06 - 10.07.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 828 zł / za os.

04.07 - 17.07.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 948 zł / za os.

11.07 - 24.07.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 917 zł / za os.

18.07 - 31.07.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 817 zł / za os.

25.07 - 07.08.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 808 zł / za os.

01.08 - 14.08.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 867 zł / za os.

08.08 - 21.08.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 847 zł / za os.

15.08 - 28.08.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 857 zł / za os.

22.08 - 04.09.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 694 zł / za os.

29.08 - 11.09.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 820 zł / za os.

05.09 - 18.09.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 752 zł / za os.

12.09 - 25.09.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 871 zł / za os.

19.09 - 02.10.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 670 zł / za os.

26.09 - 09.10.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 694 zł / za os.

03.10 - 16.10.2015

Szczecin

Śniadania

14 dni / 1 646 zł / za os.

 
web counter
web counter