A A A

Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood

Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood

 

 

od = 5000zł

· New Delhi - miasto moloch!

· Różowe miasto - Jaipur

· niesamowite mauzoleum - Taj Mahal

· wielki fort w Agra

· przejazdżka na słoniach

· Bombaj - stolica Bollywood!

Dzień 1
11.20 Zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours przy ruchomych schodach. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa- Delhi, z przesiadką w Stambule.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl
13.20 Wylot samolotu Turkish Airlines do Stambułu
16.45 Przylot do Stambułu
18.45 Wylot do Delhi

Dzień 2
04.10 Przylot do Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu 3*** (hotel położony poza centrum, skromne pokoje 3***). Czas na odpoczynek po podróży.
Po śniadaniu zwiedzanie New Delhi: m.in. w programie Złota Świątynia Sikhów, następnie była rezydencja Indiry Gandhi - obecnie muzeum poświecone jej pamięci (obiekt zamknięty w dniach uroczystości rządowych i religijnych) i grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynne wrota Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Jaipuru.
Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą, Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII wieku. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Czas wolny na zakupy (wspaniałe wyroby jubilerskie, z których słynie miasto).
Spacer po mieście i możliwość zakupów na bazarze Bapu - słynnym targu tekstylnym. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Agry (około 235 km). Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Bulund Darwaza - Bramę Wolności, zbudowane przez cesarza Akbara. Następnie zwiedzanie monumentalnego Czerwonego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mongolskiego pałacu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu, wczesnym rankiem wyjazd z hotelu i zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 000 rzemieślników.
Następnie przejazd do New Delhi, by w godzinach popołudniowych wsiąść do pociągu do Bollywood. Nocny przejazd do Bombaju. Kolacja w postaci pakietu podróżnego i nocleg w pociągu.

Dzień 7
Przyjazd do Bombaju w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas na odświeżenie się po podróży.
Dzień zaczniemy od wycieczki na wyspę Eleganta. Zobaczymy zespół siedmiu wykutych w skale świątyń, wszystkie z bogatą dekoracją rzeźbiarską. Jest to ważny powstały w VIII-IX wieku obiekt sakralny, związany głównie z kultem boga Śiwy.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Bombaju - najbardziej dynamicznego i kosmopolitycznego miasta Indii, będącego centrum indyjskiego biznesu, czy wytwórni filmowych Bollywood. Między innymi zobaczymy Wrota Indii usytuowane u wybrzeży Morza Arabskiego, stojące naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal - oba obiekty będące symbolem miasta. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków Bombaju, stację kolejową Terminal Wiktorii oraz neogotyckie zabudowania uniwersyteckie. Przejedziemy pod fontannę „Flora” położoną w samym sercu Bombaju. Zwiedzimy pięknie usytuowany na wyspie meczet świętego męża Haji Ali’ego.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Bombaju.
05.25 wylot do Stambułu
09.05 przylot do Stambułu
10.50 wylot ze Stambułu do Warszawy
12.25 przylot na lotnisko Warszawa - Okęcie

Uwaga! Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocne przejazdy pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami.

UWAGA!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie.

PRZELOT
Oferujemy komfortowym przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 777 lub Airbus 340.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładzie indywidualne centra rozrywki z ekranem LCD w poprzedzającym fotelu, a w nich wiele filmów do wyboru, kanał dla dzieci, kanały muzyczne do wyboru i gry - sterowanie za pomocą indywidualnej konsoli.
Limit bagażu - bagaż kabinowy / ręczny - 8 kg, bagaż odprawiany: 30 kg.
Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

Cena obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa- Dehli- Bombaj- Warszawa z przesiadką w Stambule, opiekę polskiego pilota oraz miejscowych przewodników, zwiedzanie według programu, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, posiłki jak w programie, zakwaterowanie 7 rozpoczętych dób hotelowych podczas części objazdowej w hotelach 3*** (2 noce New Delhi, 2 noce Jaipur, 1 noc Agra, 2 noce Bombaj), 1 noc w pociągu (wagony sypialne klimatyzowane), Ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera:
Wizy do Indii (koszt procedury wizowej 230 zł), opłat lotniskowych, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników (około 60 Eur płatne obowiązkowo pilotowi - jako pakiet), napiwków (ok. 30 EUR), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), opłat za zdjęcia i filmowanie, wycieczek fakultatywnych, wydatków osobistych.

Ważne informacje:
Uwaga! Do Indii wymagana jest wiza. W przypadku wycieczki ”W złotym trójkącie” wystarczy wiza 1-krotnego wstępu; dla wycieczki „Indie i Nepal” konieczna jest wiza 2-krotnego wstępu. Koszt procedury wizowej 23 zł. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć 2 aktualne zdjęcia kolorowe (w formacie nie większym niż zdjęcie paszportowe), wypełniony 1 wniosek wizowy (podpis taki jak w paszporcie) oraz paszport (z przynajmniej 1 stroną wolną na wizę). Dokumenty należy dostarczyć do biura Rainbow Tours, ul. Puławska 51, 02-508 Warszawa, najpóźniej na 14 dni roboczych przed datą wylotu! W wyjątkowych wypadkach lub przy sprzedaży last minute możliwe jest wizowanie w terminie późniejszym, zawsze po uprzednim uzgodnieniu z Rainbow Tours. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski, w pozostałych przypadkach warunki i koszty wizowania do uzgodnienia z Rainbow Tours. Do wizy nepalskiej (załatwiana na miejscu) potrzebne są 2 zdjęcia kolorowe. Cena 35 USD.

Informacje można uzyskać pod adresem email:biuro@travel-nowogard.pl lub tel. 91 39 21 739 kom. 605 856 556

 
web counter
web counter