A A A

Maroko - Cesarskie Miasta

· wycieczka:

Maroko - Cesarskie Miasta

 

Śniadania-obiadokolacja

 

TERMIN OD 15.04.2019

wypoczynek w Hotelu 5*

Program

Rzymskie miasto Volubis - Rabat - nowoczesność i średniowiecze - Meknes i pałac sułtana Ismaila - Tajemnicza medyna w Fezie - Marrakesz - czerwone miasto - Dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze!

Dzień 1
Zbióra przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolot z Poznania Rozkład i miejsce zbiorki znajduje się w tabeli na ostatniej stronie katalogu. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Essaouiry, nadmorskiego miasteczka słynącego z wyrobów z drewna tui, oryginalnej architektury i artystycznej atmosfery. Masywne fortyfikacje starego miasta, wąskie i kręte uliczki, pobielone domy z niebieskimi drzwiami, miłe kafejki, uroczy port to prawie bajkowy obrazek. Następnie przejazd do portowego miasta Safi słynącego z warsztatów garncarskich i tamtejszej ceramiki. Spacer po medynie oraz nocleg w hotelu. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Al Dżadidy - dawnej enklawy portugalskiej. Zwiedzanie historycznego centrum miasta: forteca Mazagan z Cysterną Portugalską, sąsiadujące ze sobą kościół i wielki meczet, domy kupców żydowskich i portugalskich oraz arabska medina. Następnie przejazd do Casablanki i krótkie zwiedzanie centrum miasta: meczet Hassana II (z zewnątrz!) z najwyższym na świecie 200 metrowym minaretem i plac Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Rabatu, stolicy Maroka. Zwiedzanie miasta: meczet i wieża Hassan z XII w, Mauzoleum Mohameda V (dziadka obecnie panującego Mohameda VI), nekropolia dynastii Merynidów - Szella, pałac królewski z imponującą bramą Bab ar-Rouah oraz artystyczna dzielnica kasba Oudaja. Dalej udamy się do Meknes, zwanego miastem pięknych bram. Wizyta w mauzoleum sułtana Mulaj Ismaila, założyciela miasta i najbardziej krwawego z marokańskich władców, następnie zwiedzanie legendarnych stajni dla 12 000 koni, spichlerzy, bram Bab el-Khemis i Bab el-Mansour (postój na zdjęcia), uważanych za najokazalsze w całym Maroku. Na zakończenie spacer po medinie. Na koniec krótkie zwiedzanie Volubis (zabytek UNESCO): ruiny rzymskiego miasta z I w., łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylika, forum i domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami. Następnie przejazd na nocleg do Fezu. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Fezu, duchowej i religijnej stolicy Maroka. Zwiedzanie mediny (zabytek UNESCO) Fes el-Bali, prawdziwego labiryntu ponad 9.000 krętych uliczek, gdzie poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe, w tym meczetu i uniwersytetu El Karawijjin, mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II (oba miejsca dostępne jedynie z zewnątrz dla nie muzułmanów) oraz garbarni skór. Wyjątkowa medyna Fezu to miejsce, które pozwala na kilka godzin przenieść się w czasy średniowiecza. Następnie tzw. Nowy Fez: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymia brama Bab al Jeloud, spacer po dzielnicy żydowskiej Mellah. Dla chętnych kolacja feska z występami folklorystycznymi (koszt ok. 31 EUR). Nocleg w hotelu.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z Fezu. Będziemy podróżować przez malownicze góry Atlasu Średniego. Cała trasa jest niezwykła widokowo. Po drodze krótki postój w otoczonym przez lasy cedrowe górskim kurorcie Ifrane. Spacer po kurorcie. Późnym popołudniem przejazd do Marrakeszu. Wieczorem udamy się na plac Dżamaa el Fna (zabytek UNESCO), gdzie życie tętni przez cała dobę (m.in. zaklinacze węży, połykacze ognia, treserzy małp, bary shisha, mnóstwo sklepików itp.). Czas wolny, a następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu, najatrakcyjniejszego miasta Maroka, zwanego czerwonym miastem: bazar (suk), gdzie można zakupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła, minaret Koutoubija z XII wieku, meczet i medresa (szkoły koranicznej) Ali ben Jusufa, pałac Bahia, grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w zielarni berberskiej. Wczesnym popołudniem wyjazd z Marrakeszu i przejazd przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do Agadiru na nocleg. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 8
Po śniadaniu proponujemy krótkie zwiedzanie Agadiru (w miarę możliwości czasowych - w zależności od rozkładu lotów powrotnych), w programie między innymi średniowieczna kazba, czyli twierdza (z murów obronnych rozciąga się panorama miasta).
klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
klienci powracający do Polski -transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Dostępne hotele:

Lista hoteli

 

Uwaga !!!
O kolejności zwiedzania decyduje pilot. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.
Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na wybranej trasie (z opłatą lotniskową), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łącznie około 62 EUR), napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych.

NOWOŚĆ: OBSŁUGA GRUPY W SYSTEMIE TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. PATRZ: OPIS -  PRZECZYTAJ KONIECZNIE.

Uwaga: Z uwagi na wcześniejszą rezerwacji prosimy zgłaszanie się. Ilość miejsc ograniczona.

Informacja i zgłoszenie: Agencja Turystyki i Podróży TRAVEL 72-200 Nowogard ul. Boh. Warszawy 78a/2 tel 913921739 lub 605 856 556

 

W czerwcu średnie temperatury w Maroko teoretycznie wzrastają wraz z oddalaniem się od Oceanu Atlantyckiego, zmierzając w głąb kontynentu afrykańskiego. W poszczególnych miastach można zaobserwować średnie wartości temperatur:

Agadir - 20°C
Casablanca - 20°C
Marrakesz – 23,6°C
Meknes - 21°C
Rabat – 21°C
Tanger – 20,3°C

 

 

 

 

 
web counter
web counter