A A A

Meksyk

Meksyk - Wielka Konkwista 16 dni

· Mexico City - miasto moloch!

· Acapulco i skała śmierci

· Palenque i świątynia słońca

· Chichen Itza i piramida Kukulkan

· All inclusive w Acapulco i Cancun !


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich)). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rozklady.rainbowtours.pl .
Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową oplatą ok. 20 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 roku oraz wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkowa opłatą (ok. 35 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE!

Dzień 5
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkowa opłatą (ok. 30 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci -La Quebrada (ok.20 USD). Nocleg w Acapulco.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Arms, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 10 USD) udamy się do San Juan Chamula - wioski Indian (Uwaga! Fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim. Następnie pojedziemy do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - spacer wzdłuż kilkunastu fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selwy. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero XVIII w: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Uxmal, położonego na Półwyspie Jukatan. Po drodze krótkie zwiedzanie Campeche, pięknego, kolonialnego miasta położonego nad Zatoką Campeche, między innymi fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedra La Concepcion. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Uxmal, kolacja i nocleg.

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej, dla chętnych (za dodatkowa oplata ok. 10 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta. Po drodze do Chichen Itza zobaczymy jedną z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (15 USD, prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Dalej damy się do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu 4* na bazie ALL INCLUSIVE!

Dzień 14
Dzień wolny.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.

Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem lub na www.rozklady.rainbowtours.pl

UWAGA!

· Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).

· W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

· Sugerujemy zabrać pewną kwotę pieniędzy przeznaczonych na własne wydatki w drobnych nominałach (np. pięcio - czy dziesięcio- dolarowych), co znacznie ułatwi zakupy na lokalnych targowiskach.

· Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na dzień inny dzień.

 

Cena obejmuje przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (CP, NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj 30-40 USD/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok.110 USD), wycieczek fakultatywnych podczas objazdu (wymienione w programie, ok. 140 USD) oraz innych wydatków osobistych.

 

 
web counter
web counter